La bellezza naturale

Antico Borgo Montacuto

Okolice

PARI

Pari Pari to miasteczko , które doskonale zachowało właściwy styl średniowieczny . Usytuowane na szczycie jednego ze wzgórz , z którego wynurza się ten największy , Il Poggio dei Lecconi ( 600 m n.p.m. ) . Pari , podobnie jak inne miasteczka wchodzące w skład obszaru gminy Civitella Paganico było małym osiedlem mieszkaniowym , którego historia sięga nawet do archaicznej epoki kamienia . Następnie pojawili się tam Etruskowie i Rzymianie, co zostało potwierdzone przez odkrycia archeologiczne , obecnie przechowywane w muzeach Grosseto , Sieny i Florencji . Pari jest miasteczkiem , w którym urodził się wielki pisarz z początku XX wieku Federigo Tozzi . W jego książkach czytamy o Pari i małej osadzie Ferraiolo , położonej u stóp miasteczka . Nawet dzisiaj Pari jest domem dla ożywionej działalności intelektualnej .


CASAL DI PARI

Casal di PariCasal di Pari był także małym centrum Ardegheschi , którzy potem podporządkowali się Sienie . Nic lub niewiele pozostało po dawnej zabudowie , której historia sięga XII wieku , oprócz starej struktury z wąskimi uliczkami i małym placem otoczonym tarasami i arkadami . W dawnych czasach Casal di Pari składało się tylko z kilku domów mieszkalnych zamieszkałych przez rodziny pracujące w polu i tzw. Rezydencji Biskupa. Niestety ze szlachetnego budynku niewiele zostało : tylko kilka skromnych domów mających zniszczoną pierwotną , jasną formę architektoniczną .Ta antyczna osada ukryta pomiędzy lasami , pozostaje dzisiaj małą wioską , gdzie oddycha się świeżym i zdrowym powietrzem minionych dni .

 

 


TERME DI PETRIOLO

Terme di PetrioloTo miejsce jest słynne z powodu swoich wód siarkowych, mających moc leczniczą . Znajdujące się tam termy były znane już w starożytności i wysławiane przez pisarzy i poetów , takich jak Cyceron i Folgore z San Giminiano . Niemal na pewno były też znane przez Etrusków i Rzymian . Petriolo jest wspominane w dokumentach począwszy od 1130 roku . Stopniowo sława o właściwościach wód termalnych przeniknęła do innych , sąsiednich regionów jak również do całych Włoch i za zagranicę , co było udziałem wybitnych osobistości . Z oryginalnych starożytnych term , które powstały z czterech budowli ze sklepieniami , pozostała tylko jedna z otwartym na zewnątrz łukiem , wspartym na ośmiobocznej kolumnie .


VALLE DEL FARMA - Rezerwat przyrody prowincji Siena i Grosseto

Torrente FarmaUsytuowana pomiędzy Monticiano i Roccastrada (GR) , otoczona jest dolinami i wzgórzami rozciągającymi się na obszarze około 1500 hektarów . Jest to surowy i dziki obszar , przez który przebiega strumień Farma , główny dopływ rzeki Merse . Szczególne uformowanie tego terenu , stanowi idealne miejsce dla gatunków zwierząt rzadko występujących we Włoszech : rezerwat przyrody jest domem dla salamandry okularowej i żaby włoskiej . Spośród ssaków wyróżnić można : wydrę , nietoperza większego i mniejszego , kunę , tchórza , żbika . Nie do przecenienia jest też fakt , iż na tym obszarze można ujrzeć z daleka dzięcioła czerwonego większego , puchacza , sowę i jastrzębia

Tags: borgo medioevale , visita borgo medioevale , borgo antico, visita borgo antico, terme petriolo, visita terme petriolo, riserva naturale, riserva naturale valle del farma, visita riserva naturale

Okolice

W połowie drogi między Sieną a Grosseto , w otoczeniu niewiarygodnej przyrody , starożytnych term Petriolo i rezerwatów przyrody.

Galeria Zdjęć

Obejrzyj zdjęcia z naszej farmy i okolic : wspaniałe miejsca do spędzenia niezapomnianych wakacji w prawdziwej Toskanii !

Przyjdź cieszyć się pięknem Toskanii !