La bellezza naturale

Antico Borgo Montacuto

  • Home
  • Między Sieną a Grosseto

Między Sieną a Grosseto

Siena - per chi ama l'arte e la storia

Siena - Piazza del CampoW odległości tylko 25 km znajduje się najpiękniejsze średniowieczne miasto Europy : Siena . Siena jest również miastem PALIO ( odbywającego się dwa razy w roku 02.07 i 16.08 ) oraz jednym z najbardziej artystycznych miast Włoch . To wybitne , średniowieczne miasto sztuki , zostało ogłoszone przez UNESCO ojcowizną ludzkości . Siena to otwarte muzeum , bogate w dzieła sztuki i zabytki bezcennego piękna , takie jak : Il Duomo , Il Palazzo Comunale , i Piazza del Campo , jeden z najbardziej urzekających placów średniowiecznych we Włoszech .

Serce miasta , doskonały przykład średniowiecznej architektury , to Piazza del Campo . Niezwykle harmonijny w swoim kształcie plac , przypominający skorupę muszli , skonstruowany w XIII i XIV wieku na naturalnej pochyłości . Otoczony jest wysokimi budynkami , starożytnymi pałacami z dużą ilością pięknych , trójdzielnych okien oraz przebogato zdobionymi wieżami , które tworzą wyjątkowo harmonijną kompozycję . Ale najbardziej majestatyczną budowlą , która dominuje na Placu jest Palazzo Publico , siedziba rządu miasta od 1297 roku i La torre del Mangia , wysoka na 102 metry wieża ( druga pod względem wysokości we Włoszech ) , u stóp której stoi la Capella di Piazza, czternastowieczna lodżia . W środku il Palazzo Publico znajdziemy drogocenne freski Simone Martini i Ambrożego Lorenzetti .

Innym niezwykle ważnym punktem miasta jest Piaza del Duomo ( Plac Katedralny ) na którym wznosi się zdominowany przez duże ilości marmuru kościół , zbudowany na najwyższym punkcie miasta . Plac z boku kościoła zajmuje miejsce , gdzie miala powstać olbrzymia nawa środkowa , nowego projektu Katedry , która w tamtych czasach , miała stać się najwybitniejszym dziełem archtektury włoskiej wszechczasów .

Miejsca do zwiedzania : Piazza del Campo, Duomo di Siena, Basilica di San Domenico, Santuario di Santa Caterina, Palazzo Comunale, Basilica di Santa Maria dei Servi, Chiesa di San Francesco, Pinacoteca Nazionale, Musei di Contrada.


Grosseto - per chi ama la natura e il mare

Terme di SaturniaMiasto znajduje się około 12 km od morza , pośrodku równiny napływowych wylewów nazwanych Maremma Grosseto , w ujściu Doliny Ombrone . Obszar Grosseto składa się z 4 chronoinych obszarów . Północno- zachodnia część znajduje się w Rezerwacie przyrody DIACCIA BORTONA ( obszar bagienny o bardzo dużej wartości przyrodniczej ) . Południowo – zachodnia część miasta jest częścią Parku Maremma ( między ujściem rzeki Ombrone , wybrzeżem i Monti dell’Ucellina ) to Le Formiche di Grosseto zawarta w Narodowym Parku Archipelagu Toskańskiego i w Santuario dei Cetacei , środowiska morskiego , chronionego na szczeblu międzynarodowym . Obejmuje cały pas nadmorskich miejscowości Grosseto .

W północno – wschodniej części obszaru , w pobliżu nowoczesnej części Roselle , starożytnego etruskiego i rzymskiego miasta , znajdują się gorące źródła wód siarkowych o niezmiennych od lat właściwościach leczniczych . Najgłośniejsze z nich to Terme di Saturnia . Pozostałe termy porozrzucane są pomiędzy il Monte Amiata , l’Area del Tufo i Colline dell’Albegna i del Fiora . W części wschodniej i południowej miasta przepływa rzeka Ombrone , która początkowo płynie wzdłuż brzegu gminy Istia d’Ombrone a następnie zbliża się do miasta w kilku punktach tworząc pętle powyżej ujścia znajdującego się w Parco Naturalele della Maremma , na południe od Principina a Mare .

Miejsca do zwiedzania : Terme di Saturnia, Parco Naturale della Maremma, Parco Nazionale Arcipelago Toscano, Parco etrusco di Roselle, Pineta del Tombolo.

Tags: fra siena e grosseto, dintorni siena e grosseto, visitare siena, maremma toscana, parco naturale della maremma

Okolice

W połowie drogi między Sieną a Grosseto , w otoczeniu niewiarygodnej przyrody , starożytnych term Petriolo i rezerwatów przyrody.

Galeria Zdjęć

Obejrzyj zdjęcia z naszej farmy i okolic : wspaniałe miejsca do spędzenia niezapomnianych wakacji w prawdziwej Toskanii !

Przyjdź cieszyć się pięknem Toskanii !